Jump to content
 • Yetişkin arazilerine ve içeriğine erişmek


   

  İçerik

   

  Second Life'da arazi ve diğer içerik şu şekilde seviyelendirilmiştir: Parcel_lght_G.png GenelParcel_lght_M.png Orta veya Parcel_lght_A.png Yetişkin. Varsayılan durumda 18 yaş ve üzeri yeni Sakinler Genel ve Orta seviyeli içeriğe erişebilir, 16 ve 17 yaşındaki Sakinler ise Genel seviyeli içeriğe erişebilir. Second Life'ın seviyelendirme sistemi hakkında daha fazla bilgi edinmek için bkz. Erişkinlik seviyeleri.

  18 veya üzeri bir yaştaysanız, görüntüleyici tercihlerinde etkinleştirdikten sonra yetişkin içeriğe erişebilirsiniz.

  Yetişkin içeriğini görüntülemek için tercihleriniz nasıl değiştirilir?

  18 veya üzeri bir yaşta olsanız bile, yetişkin içeriğini görüntülemek için yine de bu seçimi etkinleştirmeniz gerekir. Ayrıca erişkinlik tercihlerine erişmek için Görüntüleyici sürüm 1.23 veya üzerini kullanmanız gerekir. En son Görüntüleyici sürümünü indirin.

  32px-KBtip.png İpucu: Görüntüleyicinizin tepesinde Yardım > Second Life Hakkında seçimini yaparak Görüntüleyici sürümünüzü kontrol edebilirsiniz.

  Second Life'a oturum açın, sonra Görüntüleyici'de şu adımları takip ederek erişkinlik tercihlerinizi ayarlayın:

  1. Ben > Tercihler seçimini yapın (veya Ctrl-P) ve Genel sekmesine tıklayın.
  2. Seviyelendirdiğim şu içeriğe erişim istiyorum: açılır menüsünde Genel, Orta, Yetişkinseçimini yapın.
   320px-Kb_maturity_settings.png
  3. Tamam üzerine tıklayın.
  Tebrikler! Artık erişkinlik seviyesi ne olursa olsun, Second Life'da kamu erişimine açık tüm arazileri ziyaret edebilirsiniz.
  32px-KBnote.png Not: Eğer tercihleriniz yetişkin içeriğine izin vermiyorsa ve yetişkin olarak seviyelendirilmiş bir parsele veya bölgeye girmeye kalkışırsanız, size ışınlanmayı iptal etme veya erişim tercihlerinizi hemen Genel, Orta, Yetişkin olarak güncelleme imkanı sunan bir uyarıyla karşılaşırsınız.

  Ödeme Bilgilerini Kaydetmek

  Arazi sahipleri ayrıca arazilerine erişimi sınırlayıp, sadece Linden Lab üzerinde ödeme bilgileri kayıtlı olan kullanıcılara erişim hakkı verebilirler. Eğer Linden doları (L$) satın aldıysanız veya Pazaryerinde bir şey satın aldıysanız ödeme bilgileriniz zaten kayıtlıdır.  

  Eğer ödeme bilgileriniz henüz kayıtlı değilse veya emin değilseniz:

  1. Second Life web sitesinde Hesap sayfanıza oturum açın.
  2. Sayfanın sol tarafında Account bölümünün altında Faturalama Bilgisi seçimini yapın.
  3. Kredi Kartı Bilgisini Güncelle veya PayPal'a Devam Et seçimini yapın.
  4. Ya bir kredi kartı numarası ya da doğrulanmış bir PayPal hesabı girin.

  Linden Lab ile ödeme ilişkisi oluşturduğunuzda bir satın alım gerçekleştirmezsiniz; ödeme bilgilerini sistemimize kaydettiğinizde sizden ücret alınmaz.

  32px-KBnote.png Not: Linden Lab sadece Doğrulanmış PayPal hesaplarından PayPal ödemeleri kabul eder. PayPal hesabınızın Doğrulanmış bir PayPal hesabı olduğundan emin olmak için lütfen PayPal Hesabına Genel Bakış sayfanızı kontrol edin veya PayPal destek belgelerini gözden geçirin.  User Feedback


  There are no comments to display.


×
×
 • Create New...